ارائه ۱۸۸۷۱ مورد خدمات درمانی به حجاج در عرفات


شفقنا-رئیس بیمارستان مکه گفت:‌ کل خدمات ارائه شده درمانی در مرکز پزشکی سرزمین عرفات ۱۸۸۷۱ مورد بوده است.

به گزارش شفقنا، مصطفی نادری با اشاره به خدمات پزشکی ارائه شده در سرزمین عرفات به حجاج بیت الله الحرام، اظهارداشت: عوامل پزشکی همه تلاش خود را برای ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در ایام تشریق داشتند و کمبود دارویی و خدماتی وجود نداشت.

رئیس بیمارستان مکه مکرمه گفت: طی دو روز حضور حجاج در عرفات ( ۸ و ۹ ذی الحجه) بالغ بر ۲۴۳۵ ویزیت تخصصی و ۲۴۷ مورد بستری اورژانسی داشتیم.

او ادامه داد: ۵ مورد گچ گیری، ۲۰۵ مورد سرم‌تراپی و ۷ مورد جراحی جزئی مثل بخیه نیز ثبت شده است.

نادری با بیان اینکه ۱۲۳۲۴ ویزیت در چادرها هم انجام شد، گفت:‌ کل خدمات ارائه شده درمانی در مرکز پزشکی عرفات ۱۸۸۷۱ مورد بوده است.

رئیس بیمارستان مکه مکرمه در مورد فوتی‌های روزهای اخیر نیز گفت:‌ یک مورد سکته قلبی منجر به فوت در عرفات شد و سه فوتی دیگر نیز براثر ایست قلبی و عروقی در منا داشتیم.

او افزود:‌ از آغاز عملیات حج تمتع ۹۸ تاکنون ۱۲ مورد فوتی داشتیم که یا در هتل و یا ایام تشریق و یا در بیمارستان‌های سعودی بوده است و در مرکز پزشکی فوتی نداشتیم.

خبر قبلیآغاز بازگشت حجاج به ایران از شنبهSource link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حج
کنترل میسر تردد حاجیان ایرانی به سمت رمی جمرات

شفقنا- مسئول ستاد مکه مکرمه گفت: در دومین روز حضور حاجیان در منا مسیر تردد به سمت رمی جمرات کنترل و زائران در مسیر راهنمایی می‌شوند. به گزارش شفقنا، اکبر رضایی مسئول ستاد مکه مکرمه و مدیر امور مشاعر حج ۹۸ گفت: امروز ۱۱ ذی الحجه دومین روزی است که …

پرسش های عقیدتی
چرا خداوند وقوف بعدازظهر عرفات را دستور داده است؟

شفقنا-کاروانیان حج، که در مکّه احرام بسته اند و سپیدپوش شده اند، از روز هشتم ذی حجّه، که «یوم ترویه» نام دارد، گروه گروه و به طور متناوب، هیاهوی شهر مکّه و خانه خود را ترک می گویند و سر به صحرای عرفات می گذارند.   پشت به شهر مکه …

ایام تشریق
مسئول عملیات حج: امکانات لازم برای ایام تشریق حجاج ایرانی آمده شده است

شفقنا-مسئول عملیات حج با تشریح وضعیت حضور زائران ایرانی در عرفات گفت: ۵۴۴ چادر با سرمایش مناسب و ۴۷۰ اتوبوس برای ایام تشریق زائران ایرانی آماده شده است. به گزارش شفقنا، نصراله فرهمند با اشاره به وضعیت زائران ایرانی در ایام تشریق، اظهار داشت: ۱۲۱ هزار مترمربع مساحت، فضای چادرهای …