ارائه ۱۸۸۷۱ مورد خدمات درمانی به حجاج در عرفات


شفقنا-رئیس بیمارستان مکه گفت:‌ کل خدمات ارائه شده درمانی در مرکز پزشکی سرزمین عرفات ۱۸۸۷۱ مورد بوده است.

به گزارش شفقنا، مصطفی نادری با اشاره به خدمات پزشکی ارائه شده در سرزمین عرفات به حجاج بیت الله الحرام، اظهارداشت: عوامل پزشکی همه تلاش خود را برای ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در ایام تشریق داشتند و کمبود دارویی و خدماتی وجود نداشت.

رئیس بیمارستان مکه مکرمه گفت: طی دو روز حضور حجاج در عرفات ( ۸ و ۹ ذی الحجه) بالغ بر ۲۴۳۵ ویزیت تخصصی و ۲۴۷ مورد بستری اورژانسی داشتیم.

او ادامه داد: ۵ مورد گچ گیری، ۲۰۵ مورد سرم‌تراپی و ۷ مورد جراحی جزئی مثل بخیه نیز ثبت شده است.

نادری با بیان اینکه ۱۲۳۲۴ ویزیت در چادرها هم انجام شد، گفت:‌ کل خدمات ارائه شده درمانی در مرکز پزشکی عرفات ۱۸۸۷۱ مورد بوده است.

رئیس بیمارستان مکه مکرمه در مورد فوتی‌های روزهای اخیر نیز گفت:‌ یک مورد سکته قلبی منجر به فوت در عرفات شد و سه فوتی دیگر نیز براثر ایست قلبی و عروقی در منا داشتیم.

او افزود:‌ از آغاز عملیات حج تمتع ۹۸ تاکنون ۱۲ مورد فوتی داشتیم که یا در هتل و یا ایام تشریق و یا در بیمارستان‌های سعودی بوده است و در مرکز پزشکی فوتی نداشتیم.

خبر قبلیآغاز بازگشت حجاج به ایران از شنبهSource link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت حجاج به کشور
تا پایان امروز؛ ۸۰ درصد حجاج ایرانی مکه را ترک می کنند

شفقنا- ستاد عملیات حج ۹۸ درمکه مکرمه اعلام کرد: بیش از ۸۰ درصد حجاج ایرانی تا پایان امروز مکه مکرمه را ترک کرده و یا به مدینه منوره رفته و یا به کشور باز می گردند. به گزارش شفقنا، در اطلاعیه ستاد مکه مکرمه آمده است: ازمجموع حجاج کشورمان تا …

تاپ 6
سقف سالن حجاج فرودگاه جده فروریخت+ عکس

شفقنا- سازمان هواپیمایی عربستان سعودی از سقوط بخشی از سقف کاذب سالن حج و عمره در فرودگاه جده این کشور خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عکاظ، هواپیمایی عربستان همچنین اعلام کرد که در این حادثه هیچ یک از زائران آسیبی ندیده است. این اداره در …

حج
سرپرست حجاج ایرانی: مدت اقامت حجاج ایرانی در مدینه افزایش می یابد

شفقنا-سرپرست حجاج ایرانی از برنامه ریزی برای افزایش مدت حضور زائران ایرانی حج تمتع در مدینه منوره در سال آینده خبر داد. به گزارش شفقنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب یکشنبه شب در جریان بازدید از بخشهای مختلف ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه گفت: باید تلاش کنیم مدت اقامت …