اروند جایگاه مناسبی جهت پایلوت سازی در همه زمینه های توسعه است


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند با داشتن نیروی انسانی وسیع، جایگاه مناسبی جهت پایلوت سازی در همه زمینه های توسعه است.

شوشان: اسماعیل زمانی طی نشستی که با معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تعامل، مشارکت و همفکری در زمینه رهنمودها و راهبردهای فرهنگی در محل این سازمان داشت، منطقه آزاد اروند را با داشتن نیروی انسانی وسیع، جایگاه خوبی جهت پایلوت سازی در همه زمینه های توسعه ای دانست و افزود: ما در اروند به فعالیت های فرهنگی و هنری بسیار علاقه مند هستیم و توسعه فرهنگی و تمدنی را بعنوان یک زیرساخت جهت توسعه جامعه، بسیار لازم می دانیم.

وی تلاش برای ساخت یک تمدن جدید را که اساس آن توسعه انسانی است بسیار لازم دانست و گفت: این مهم  با فرهنگ، هنر و دانش قابل تحقق است و خروجی فعالیت های فرهنگی باید به یک عدد و رقم ریاضی در حوزه های مختلف تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه هزینه کردن های بدون نتیجه و حاصل  هیچ اثری در جامعه نخواهد گذاشت و تنها در حد ایجاد یک اشتغال خواهد بود، خاطرنشان کرد: در منطقه آزاد اروند فرهنگ بعنوان یک زیرساخت اساسی دانسته می شود بر همین اساس حوزه فرهنگ بعنوان اصلی ترین مقوله توسعه برای ما بسیار حیاتی است.

زمانی خطاب به معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شما و ما متولی همه بخش های فرهنگ نیستیم؛ اما بخش هایی از فرهنگ عمومی تولی گری اش در اختیار شماست که ما باید بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم. شما امکاناتی دارید که ما باید بتوانیم از آن استفاده کنیم ضمن اینکه اگر برنامه های توسعه ای ما را ببینید قطعا علاقه مند خواهید شد که بیشتر از دیگر نقاط به این اینجا کمک کنید؛ چرا که اروند ظرفیت این را دارد که بعنوان یک پایلوت و الگو برای توسعه دیگر نقاط کشور در نظر گرفته شود.

علاقه مندیم برنامه های توسعه ای مان علاوه بر پوشش منطقه خودمان الگویی برای تمام کشور باشد، اسماعیل زمانی این را گفت و اذعان داشت: اگر اجرای این برنامه ها در همه زمینه ها موفق بودند، می توان به تمام سرزمین اصلی تعمیم شان داد. در واقع این هم یک فرصت است برای منطقه  و هم طرف مقابل به دلیل داشتن امکانات و اختیاراتی که در حوزه مناطق آزاد در اخیتار ما است.

رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد:  شما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتما از این تعامل برای ایده ها، برنامه ها و راهبردهایی که دارید بهره برداری خواهید کرد، ما در حوزه فرهنگ و هنر به دلیل توجه به زیرساخت ها گمان می کنیم بیشتر از دیگر مناطق آزاد فعالیت داشته ایم؛ اما در زمینه فرهنگ عمومی شاید خیلی موفق نبوده ایم آن هم دلایل متعددی دارد که یکی از آنها عدم توجه کشور به این سمت بوده.

اسماعیل زمانی در این خصوص گفت آمار باید نشان دهد چقدر موفق بوده ایم و افزود: در زمینه فرهنگ عمومی تلاشمان این است به یک جمع بندی برسیم و راهکار مشخصی پیدا کنیم، متأسفانه در این زمینه موسسات و گروه های مشاوره ای قوی در سطح کشور وجود ندارد به همین خاطر بیشتر دولتی ها به این موضوع توجه کرده اند که آنها نیز به دلیل کارهای لحظه ای شان گرفتار اجرای برنامه های روزمره هستند  از این جهت به دنبال یک برنامه و راهبرد توسعه فرهنگی که خروجی اش قابل لمس باشد هستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه برای توسعه به زیرساخت دیگری به نام آمار نیاز داریم، خاطرنشان کرد: سعی کردیم در این زمینه کار جدیدی انجام دهیم، مرکز آماری با همکاری مرکز آمارکشور ایجاد کردیم و هم اکنون آمار تقریبا دقیقی از همه حوزه های انسانی و فیزیکی جامعه تهیه و کتاب سالنمامه آماری تولید شده است.

در آخر نیز جهت همکاری و تعامل بیشتر در حوزه فرهنگ و هنر مباحثی مطرح شد.Source link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
کشاورزان از سوزاندن مزارع خودداری کنند | پایگاه خبری جماران – امام خمینی

روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، در این اطلاعیه خطاب به کشاورزان و مالکان زمین‌های زراعی استان اعلام کرده است: با توجه به پایان فصل برداشت اخیرا مشاهده شده که بسیاری از کشاورزان برای آماده‌سازی مجدد زمین برای کشت، مبادرت به سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی می‌کنند که این کار در …

اخبار
سرمایه‌گذاری در کتابخانه‌های عمومی مساوی است با کاهش آسیب‌های اجتماعی

محمد حسن‌زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درخصوص نقش اجتماعی کتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی از ابتدا به عنوان نهادهایی اجتماعی با هدف استفاده تمامی اقشار جامعه، بنیان نهاده شدند. برای تحقق این هدف، تمامی کارکردهای کتابخانه‌های عمومی اعم …

اخبار
ترکیه بار دیگر ۴ شهردار کرد را برکنار کرد

به گزارش تابناک به نقل از فارس، دولت ترکیه چهار شهردار دیگر وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها را به اتهام ارتباط با “گروه‌های تروریستی” برکنار کرد. آنکارا پس از موفقیت این حزب در انتخابات محلی فروردین گذشته، بیش از پیش سیاست حذف آن را در پیش گرفته است. دو تن …