تبليغات شما تبليغات شما

رأی دیوان عالی آمریکا به نفع دولت ترامپ برای محدود کردن ورود پناهندگاندیوان عالی آمریکا اجازه داد که قانون دولت دونالد ترامپ در خصوص ایجاد محدودیت برای ورود مهاجرانی که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده هستند، اجرا شود.

به گزارش ایسنا، پیش از این یک دادگاه فدرال ایالات متحده مقررات دولت دونالد ترامپ در خصوص ایجاد محدودیت برای درخواست پناهندگی در مرزهای جنوبی آمریکا را متوقف کرده بود.

اداره امنیت داخلی و وزارت دادگستری آمریکا به طور مشترک این مقررات را ارائه کرده بودند. این مقررات برای تقاضای پناهندگی مهاجران محدودیت‌ها و سختگیری‌های جدیدی اعمال می کرد.

طبق این قانون، کسانی که در صدد کسب پناهندگی از ایالات متحده آمریکا هستند چنانچه از کشور دیگری وارد آمریکا می شوند، باید ابتدا در آن کشور درخواست پناهندگی بکنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بیشتر افرادی که می‌کوشند از مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، شهروندان کشورهای هندوراس، گواتمالا و السالوادور در آمریکای مرکزی هستند که به علت فقر و خشونت در کشورهای خود می‌خواهند به ایالات متحده پناهنده شوند.

طبق این گزارش، با این قانون درخواست پناهندگی برای مهاجرانی را که در یکی از کشورهای مسیر حرکت خود به آمریکا تقاضای پناهندگی نداده‌اند، دشوارتر خواهد کرد.

دو قاضی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا با این با رأی صادره دیوان عالی مخالفت کردند.

دولت آمریکا می‌کوشد از موج حرکت متقاضیان پناهندگی به مرزهای این کشور با مکزیک بکاهد. اکثر این افراد اهالی کشورهای آمریکای مرکزی هستند که با سفر از خاک مکزیک و یا گواتمالا خود را به مرزهای آمریکا می رسانند. البته در میان آنها اهالی کشورهای دورتر مثل کشورهای آفریقایی نیز دیده می شوند.

مقام‌های اداره امنیت داخلی پیشتر گفته بودند که این مقررات یکی از عوامل مهم در جذب مهاجران غیرقانونی به آمریکا را کاهش خواهد داد.

انتهای پیامSource link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل > فرامنطقه ای
کاهش محبوبیت ترامپ میان جمهوری خواهان

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ پایگاه خبری هیل-هریس ایکس، محبوبیت رئیس جمهور آمریکا میان طرفداران حزب جمهوری خواه با کاهشی ناچیز روبرو بوده، اگرچه در حالت کلی و به طور نسبی ثابت باقی مانده است. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، بررسی‌های به عمل آمده از سراسر ایالات متحده …

بین الملل > فرامنطقه ای
روسیه به ۲ سناتور آمریکایی ویزا نداد

دو سناتور آمریکایی اعلام کردند که روسیه به آنها برای سفر به مسکو ویزا نداده است. به گزارش ایسنا، کریس مورفی، سناتور دموکرات گفت، روسیه با درخواست وی برای صدور روادید به منظور سفر به مسکو در هفته آینده مخالفت کرده است. ران جانسون، سناتور جمهوری‌خواه هم گفت که روسیه …

بین الملل > فرامنطقه ای
انتقاد روسیه از استانداردهای دوگانه آمریکا و غرب در قبال داعش

وزیر امور خارجه روسیه از استانداردهای دوگانه آمریکا و کشورهای غرب در قبال گروه تروریستی داعش انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف٬ وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با سوبراهمانیام جیشانکار، همتای هندی خود در مسکو گفت: آمریکا و متحدانش در قبال …