شرفی: صنعت نفت بایدبارمشکلات آبادان رابدوش بکشد


خورنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صنعت پالایش که مردم آبادان ۱۰۰ سال بار آن را به دوش کشیدند اکنون بایستی بار مردمان شهر را به دوش بکشد تا کمبودهای کشت در کنار صنعت جبران شود.

غلامرضا شرفی عصر دیروز در نشست مشترک دهیاران و شوراهای روستاهای بخش مرکزی آبادان و اروندکنار که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، افزود: آبادان به‌رغم برخورداری از تمامی مواهبی همچون گمرک، پالایشگاه، کشاورزی، صنایع مختلف و غیره اما بسیاری از مردمانش تحت پوشش نهادهای حمایتی شهرند و از این طریق ارتزاق می‌کنند.

وی اظهار کرد: متأسفانه وجود نابهنجاری‌های اقتصادی در موضوعات مختلف، اقتصاد شهری آبادان را منفعل کرده و ما با تمام مسئولانی که صحبت می‌کنیم از آنان می‌خواهیم که آبادان را دریابند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شهر در ۴۰ سال پیش برای حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیتش می‌توانست محلی برای زندگی و امرار معاش باشد اما اکنون برای ۳۰۰ هزار نفر جمعیت فعلی‌اش محلی مناسب برای زندگی و کار نیست و بسیاری از افراد دست به مهاجرت زده‌اند و این موضوع جای تأسف و تأمل دارد.
شرفی یادآور شد: آبادان با تمامی ظرفیتش در بخش‌های صنعتی، پالایشی، تجاری و غیره چرا باید به‌جایی برسد که مردمش رفتن را بر ماندن در آن ترجیح دهند؟ صنعت پالایش که مردمان این دیار ۱۰۰ سال بار آن را به دوش کشیدن اکنون بایستی بار مردمان شهر را به دوش بکشد تا کمبودهای کشت در کنار صنعت جبران شود.

وی اظهار کرد: شهری همچون آبادان به عنوان یک نقطه پایه که صنعت دارد، پالایشگاه دارد، کشاورزی و غیره دارد چرا باید این همه عقب بماند. از مشکلاتی که دامن‌گیر کشور است آگاهیم و تهدیدات دشمن را شناخته‌ایم اما همه می‌دانیم که اگر فقر در پیشانی یک کشور باشد این کشور به عقب می‌رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روستائیان آبادان مرزداران بی جیره و مواجبی هستند که انتظار خاصی هم ندارند اما بایستی به آنها کمک شود تا عقب‌ماندگی‌های ناشی از ۸ سال جنگ ناخواسته که هنوز دست از سر آبادان و مردمانش برنداشته را جبران کنند.

Let’s block ads! (Why?)Source link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اهواز
خوزستان باید مرکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه نفت کشور باشد

به گزارش خبرنگار خورنا از اهواز در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت و حفاری استان خوزستان که عصر امروز جمعه ۲۲ آذرماه ۹۸ در اهواز برگزار شد غلامرضا شریعتی اظهار کرد: خوزستان یکی از نخستین خاستگاه‌های تمدنی ایران و جهان است و در دوره معاصر عجین …

اخبار خوزستان
انتقاد شدید علیرضا شریفی از استاندار خوزستان/ اقدامات شریعتی ساده‌لوحانه بود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: علیرضا شریفی فعال سیاسی اصلاح‌طلب با ارسال یادداشتی به‌عصرجنوب، انتقادات تندی را نسبت به رویکرد غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در چینش هیات های اجرایی انتخابات استان خوزستان مطرح‌کرد.   بسم الله الرحمن الرحیم “ولْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَی الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ …

سرویس فیلم
فیلم: سومین روز نمایشگاه بین المللی ایران تکس با حضور پتروشیمی تندگویان برگزار شد

سومین روز نمایشگاه بین المللی ایران تکس با حضور پتروشیمی تندگویان برگزار شد. Let’s block ads! (Why?) Source link