شرفی: صنعت نفت بایدبارمشکلات آبادان رابدوش بکشد


خورنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صنعت پالایش که مردم آبادان ۱۰۰ سال بار آن را به دوش کشیدند اکنون بایستی بار مردمان شهر را به دوش بکشد تا کمبودهای کشت در کنار صنعت جبران شود.

غلامرضا شرفی عصر دیروز در نشست مشترک دهیاران و شوراهای روستاهای بخش مرکزی آبادان و اروندکنار که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، افزود: آبادان به‌رغم برخورداری از تمامی مواهبی همچون گمرک، پالایشگاه، کشاورزی، صنایع مختلف و غیره اما بسیاری از مردمانش تحت پوشش نهادهای حمایتی شهرند و از این طریق ارتزاق می‌کنند.

وی اظهار کرد: متأسفانه وجود نابهنجاری‌های اقتصادی در موضوعات مختلف، اقتصاد شهری آبادان را منفعل کرده و ما با تمام مسئولانی که صحبت می‌کنیم از آنان می‌خواهیم که آبادان را دریابند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شهر در ۴۰ سال پیش برای حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیتش می‌توانست محلی برای زندگی و امرار معاش باشد اما اکنون برای ۳۰۰ هزار نفر جمعیت فعلی‌اش محلی مناسب برای زندگی و کار نیست و بسیاری از افراد دست به مهاجرت زده‌اند و این موضوع جای تأسف و تأمل دارد.
شرفی یادآور شد: آبادان با تمامی ظرفیتش در بخش‌های صنعتی، پالایشی، تجاری و غیره چرا باید به‌جایی برسد که مردمش رفتن را بر ماندن در آن ترجیح دهند؟ صنعت پالایش که مردمان این دیار ۱۰۰ سال بار آن را به دوش کشیدن اکنون بایستی بار مردمان شهر را به دوش بکشد تا کمبودهای کشت در کنار صنعت جبران شود.

وی اظهار کرد: شهری همچون آبادان به عنوان یک نقطه پایه که صنعت دارد، پالایشگاه دارد، کشاورزی و غیره دارد چرا باید این همه عقب بماند. از مشکلاتی که دامن‌گیر کشور است آگاهیم و تهدیدات دشمن را شناخته‌ایم اما همه می‌دانیم که اگر فقر در پیشانی یک کشور باشد این کشور به عقب می‌رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روستائیان آبادان مرزداران بی جیره و مواجبی هستند که انتظار خاصی هم ندارند اما بایستی به آنها کمک شود تا عقب‌ماندگی‌های ناشی از ۸ سال جنگ ناخواسته که هنوز دست از سر آبادان و مردمانش برنداشته را جبران کنند.

Let’s block ads! (Why?)Source link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اهواز
استاندار خوزستان: روند پرداخت خسارات سیل به کشاورزان بسیار کند است

احمدرضارستمی: به گزارش خبرگزاری خورنا در حاشیه نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده استان که امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۹۸ در محل اداره کل مدیریت بحران خوزستان برگزار شد غلامرضا شریعتی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران توضیح داد: از آنجایی که برای پرداخت خسارات ناشی از سیل …

جمعیت آبادگران خوزستان
دیدار جمعی از فعالین احزاب با نماینده ولی فقیه در خوزستان

خورنا_ جمعی از فعالین احزاب با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دیدار و به گفت وگو نشستند. در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسی فرد با تصریح بر ولایی بودن احزاب، اظهار داشت: احزاب در دنیا به دلیل دوری از مسائل الهی نتوانستند که اکثریت جوامع بشری …

اخبار منطقه آزاد اروند
انتخابات هیئت مؤسس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند برگزارشد

خورنا – امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ماه انتخابات هیئت مؤسس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند،در سالن اجتماعات سازمان منطقه ازاد اروند برگزارگردید.این برنامه با حضور همایون قنواتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد منطقه ازاد اروند، مردانی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر ، طمیمیان معاونت فرهنگی منطقه ازاد و اصحاب …