وزیر خارجه ترکیه: عملیات در شمال سوریه، حق ما استاندکی پس از آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه، وزیر خارجه ترکیه امروز (چهارشنبه) مدعی شد این عملیات تابع قوانین بین‌الملل است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، طی اظهارات امروز خود گفت: “عملیات برنامه‌ریزی‌شده ترکیه در شمال سوریه، تحت قوانین بین‌المللی و لایحه‌های سازمان ملل، حق ترکیه است”.

او در ادامه گفته است: “تنها هدف ما تروریست‌ها هستند، از این طریق به تمامیت ارضی سوریه، یاری خواهیم رساند”.

این دیپلمات ارشد ترکیه که در سفر به الجزایر به سر می‌برد، اظهار داشت: “متاسفانه، یک سازمان تروریستی در شمال شرق سوریه وجود دارد. این تهدیدی بزرگ علیه کشور ماست؛ آمریکا به آن‌ها تسلیحات داد و ما آن‌ها را در ترکیه بازداشت می‌کنیم، زیرا سازمان‌های تروریستی در ترکیه و شمال سوریه، یکسان هستند”.

به گفته او، هدف اصلی گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ، “تجزیه سوریه” است: “ما از تمامیت ارضی سوریه دفاع می‌کنیم؛ به این دلیل، تصمیم گرفتیم اینجا عملیاتی آغاز کنیم؛ زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت از سوریه خارج می‌شوند و قصد ایجاد یک منطقه امن را به صورت مشترک [با ما] دارند، ما مذاکرات را آغاز کردیم. اما رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ما، آن را چیزی جز روندی ایستا ندید و به رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ترکیه، خودش عملیاتی ترتیب خواهد داد”.

او با بیان اینکه ترکیه، تمام طرف‌ها -از جمله سوریه و سازمان ملل- را از حمله مطلع ساخته، گفت: “این عملیاتی مهم در راستای ثبات و امنیت منطقه است و مهاجران در ترکیه و منطقه، قادر به بازگشت امن و داوطلبانه به سوریه خواهند بود”.

انتهای پیامSource link

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل > آسیا،خاورمیانه
پیشنهاد انصارالله به عربستان برای تبادل ۲۰۰۰ اسیر

رئیس کمیته ملی اسیران جنبش انصارالله یمن از پیشنهاد این جنبش به ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان برای تبادل ۲۰۰۰ اسیر خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی اسیران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: از طریق یک میانجی محلی به مزدوران …

بین الملل > آسیا،خاورمیانه
تحولات عراق محور گفتگوی مسعود بارزانی با سفیر فرانسه

رهبر حزب دموکرات کردستان با سفیر فرانسه در عراق در خصوص تحولات اوضاع در عراق گفتگو کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، دفتر اطلاع‌رسانی مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد که وی طی دیدارش با برونو اوبی‌یر، سفیر فرانسه در عراق در خصوص اوضاع …

بین الملل > آسیا،خاورمیانه
دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی به توافقی برای پایان درگیری‌ها در عدن نزدیک می‌شوند

منابع آگاه اعلام کردند که دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب به دستیابی به توافقی جهت پایان دادن به نزاع بر سر قدرت در عدن نزدیک می‌شوند که این توافق این امکان را به نیروهای عربستانی می‌دهد تا به صورت موقت این شهر را تحت کنترل خود داشته باشند. …